• Pro harmonii nebo zdraví se můžeme svobodně rozhodnout

Klasické masáže – Zvukové lázně – Tibetské mísy

Harmonizuji zvukem tibetských mís a dalších hudebních nástrojů, Vaše tělo, mysl a duši.

Pracuji v klidném prostředí masážního studia ve městě Jevíčko.

Přijímám pozvání při spolupráci na Vašich akcích, festivalech, seminářích, cvičení jogy a podobně.

Jak působí skupinové zvukové koupele?

Skupinové zvukové koupele a koncerty pomohou uvolnit, zklidnit a mnohdy najít odpovědi na otázky, které jsou pro nás každého důležité. Vnější svět je jenom iluzí. Ty správné odpovědi najdeme uvnitř nás samých. Jak to ale udělat?  My lidé dnešního světa tento stav těžko navozujeme a hledáme.

Zvukovou meditací a zvukovými masážemi jednoduše a za krátkou chvíli. Náš systém se naprosto nově nastaví. Mnozí  klienti toto vnímají velice intenzivně. Není to ale nic jiného, než že se sladíte s původním záměrem  stvoření a rozpomenete se na to,  počem touží každý člověk. Po klidu, harmonii a lásce.

Proto jsem začal pracovat s širokou škálou hudebních nástrojů, kde jsou zvuky provázeny různými frekvencemi. Používám velké sady tibetských mís, gong, zvonkohry, sansulu, ocean drum, šamanský buben a zpěv.

Jak to dokážeme?

Hrou na nástroje určené speciálně pro hlubokou relaxaci, redukci stresu, zmírnění úzkosti. Pro mnohé je to prostředek k samoléčení a osobní transformaci. Zvukové meditace jsou postaveny na jednom ze základních prvků propojení vesmíru, což je zvuk a  vibrace. Tyto vibrace plují vesmírem a vytvářejí krásné melodie, harmonie a rezonance.

Člověk zvukové vlny, procházející až na buněčnou úrovneň, absorbuje sluchem, kůží, kostmi. Celé tělo „poslouchá“ tyto zvuky, příjemné vibrace, které se propojují v našem centrálním nervovém systému. Po probuzení jste ve stavu, kdy se vaše „zvukové tělo“ vyladilo. Tento proces snižuje hladinu kortizolu, stimuluje produkci prospěšného oxidu dusnatého, snižuje krevní tlak, snižuje srdeční frekvenci a umožňuje rychle dosáhnout relaxačních stavů mozkových vln. Tyto zvuky v kombinaci s meditativním dýcháním na neurologické úrovni umožňují přepnutí obvodu v mozku, což vám pomůže přejít do hlubokého relaxačního režimu.

Zvukové koupele

Zvuková koupel vytvořená zkušeným hudebníkem s každodenní osobní meditační praxí působí během krátké chvíle tak mocně, že se v ní úplně rozplynete. Tento zážitek si nenechte ujít.
V mnohém překonává cvičení, recitaci manter. Účinky jsou velice silné pro zkušenější účastníky praktikující každodenně například jógu nebo meditace. V tomto propojení jde o osobní růst nebo cestu ke změně vědomí, posílení intuice a vědění.
Blahodárné účinky na lidský organizmus jsou prokazatelné a může si je ověřit každý sám na sobě. Znají je mnohé vyspělé civilizace již po mnoho tisíciletí a my je dnes znovu objevujeme. Hudba použitých nástrojů, kterou budete vnímat velmi intenzivně, nás uvede do stavu, který je přirozený a od kterého se bohužel dnešním způsobem života neustále odchylujeme.
Ve vesmíru je vše v pohybu, vše vibruje a neustále se mění. Stejně tak se děje i v našem těle. Když je ale naše mysl ovlivněna negativními jevy, jako jsou problémy v práci, doma nebo prožíváme různé stresové situace, je naše harmonie narušena a jsme více náchylní k únavě, vyčerpání a nemocem. Zvuková lázeň ovlivňuje například mozek tím, že jej převede na nižší vibrace hladin alfa, delta a theta. V těchto úrovních se naše mysl zklidňuje a tělo se nastaví do programu samoléčby.
Zvukovou lázní – meditací vás bude doprovázet zvuková sestava tibetských mís, zemský gong plný energie a další doprovodné nástroje jako například zvonkohry, ocean drum, šamanský buben… Budete jen sami se sebou v maximálním počtu 6 účastníků, tedy pro skutečný zážitek v naprostém bezpečí a klidu. Ležíte na podložce, přikrytí dekou, pod hlavou polštářek. Tyto doplňky si prosím přinese každý svoje.

Tibetské mísy

Tato forma masáže je mocná, transformující a očistná se všemi účinky, kterou zvuky a vibrace přinášejí. Je to velice silná očista těla a duše. Přímé působení na nervový systém se projevuje velmi intenzivně, protože mísy jsou rozloženy kolem těla a přikládají se i na tělo. Klesá  srdeční frekvence, vyrovnává se tlak, dýchání se stává pomalejší a hlubší. Vaše tělo a svaly se uvolňují. Probíhá silnější detoxikace a rozproudění lymfy. Mozkové frekvence se snižují až do stavů alfa a někdy spánku.  Sjednocují se mozkové hemisféry. Jsou dobré reference při práci s hyperaktivitou, uměním se soustředit, zlepšuje se schopnost učení a kreativita.

Klasické masáže

Naše studio nabízí klasické masáže již od roku 2012. Oblíbené jsou zejména masáže zad, celotělové masáže, Dornova metoda, reflexní masáže, Trigger poin uvolnění při velké zatuhlosti, bezkontaktní masáže, baňkování, Breusseho masáž a masáž lávovými kameny.

Celodenní zážitková a pracovní setkání

Seznámíme se blíže s těmito nástroji. Hlavně je budeme rozeznívat, vnímat, harmonizovat sami sebe.. Naučíme se přijímat a dávat jejich energii sobě a také někomu jinému.

Praktickou dílnu pořádám v našem studiu v Jevíčku. Po domluvě v prostoru k tomu určeném/ jogová studia, čajovny, festivaly s podobnou tematikou, pro firmy a podobně… nebo u vás doma.

10.00 – 19.00 hodin

Přeji si zasílat novinky